Yurtiçi Nakliye ve Dağıtım

KARAYOLU TAŞIMACILIĞI 

 Günümüzde ulaşım hayatımız da vazgeçilmez bir unsurdur. Nitekim ulaşım olmasa birçok sektörde kargaşa çıkar. Bu bağlamda taşımacılık her şekilde insan hayatında çok önem taşımaktadır. Taşımacılık olmazsa birçok bölgenin ulaşamayacağı ürünlere ulaşması pek mümkün olamayacaktır. Örneğin Akdeniz bölgesinde yetişen muz ve turunçgiller Karadeniz de tüketimi mümkün olmayacak; gene Karadeniz de yetişen çay ise Akdeniz de tüketilmeyecek.  İşte en basit şekli ile taşımacılığın önemi bu kadar basittir. Tabi taşımacılık bu kadar da basit bir şey değildir. Sadece tarımsal alanda taşımacılık yapılmadığı gibi her sektörde taşımacılık yapılabilir. Canlı cansız her materyaller de taşımacılık yapılmaktadır. İnsan taşımacılığından tutun da canlı hayvan taşımacılığı, metal taşımacılığı tarımsal ürünlerin taşımacılığı, kimyevi madde taşımacılığı, akaryakıt taşımacılığı ve birçok sektörde nakliye işi taşımacılık yapılmaktadır. Taşımacılık sektöründe kara, deniz ve hava yollarında taşımacılık yapılmaktadır.  

Bunların için de Karayolu taşımacılığı, başlangıç ve varış noktaları arasında aktarmasız bir taşımaya olanak sağlaması, öteki taşıma türlerine kıyasla daha hızlı olması ve özellikle kısa mesafeli taşımalarda nispeten ucuz olması nedeniyle bazı avantajlara sahiptir. Karayolu taşımacılığı güvenilirdir, hem yaygın olarak kullanılır hem de daha fazla yükün taşınmasını sağlayabilmektedir. Kolaylık açısından, fiyat maliyet acısından daha cazip olan karayolu taşımacılığı bu sektörde kullanımı en yaygın taşıma şeklidir. Deniz ve hava taşımacılığı karayolu taşımacılığına rakiptir. Ama deniz ve hava yolu taşımacılığı karayolu taşımacılığına rakip olmaları çok zordur. Çünkü her ne şekilde olursa olsun karayolu taşımacılığına muhtaçtırlar. Deniz yolu ile taşınan bir ürünü ulaşması gereken yere mutlaka karayolu ile ulaştırmanız lazım. Zira deniz ile her yere ulaşamıyorsunuz. Hava yolu da öyledir. Hava yolu ile hava limanına gelen bir ürünü gene ulaşması gereken yerlere karayolu taşımacılığı ile ulaştırabilirsiniz. Bu sebeple karayolu taşımacılığının her şekilde taşımacılıkta önemi çok büyük ve önemlidir. 

Firmamız karayolu taşımacılığında öncü firmadır. Her türlü yaş sebze ve meyve ürünlerini, inşaat malzemelerini, her türlü sıcak ve soğuk ürünleri, dondurulmuş veya taze deniz ürünlerini, et süt ve bunlardan üretilmiş ürünleri,  tekstil ürünlerinin taşımacılığını yapabilecek yetenek ve tecrübeye sahip filomuzla hizmetinizdeyiz.