Site Haritası

Anasayfa

Ham madde ne demektir? İşlenmemmiş işlem görmemiş mamul demektir sürecinde kullanılan hiç işlenmemiş veya yarı - işlenmiş malzemelerdir. Örneğin demir doğadan çıkartıldığı gibi ya işlenmemiş ya da yarı işlenmiş ham maddedir. Ham maddeler de, doğrudan tüketime gidenler, dolaylı olarak tüketimde kullanılanlar ve mamul madde haline dönüştürülebilenler diye üç gruba ayrılabilirler. Demir, dünya yüzeyinde en yaygın dördüncü mineral ve yerkabuğunda en çok bulunan metaldir. Demir metali, demir cevherlerinden elde edilir ve doğada nadiren elementel halde bulunur. Demir, aslında büyük ölçüde karbonlu bir alaşım olarak kabul edilebilecek olan çelik yapımında kullanılır. Ağır sanayinin en önemli hammaddesi olan demir, inşaat, makine ve araçlarının üretiminde kullanılır.
11.01.2016

LOJİSTİK.. 

Lojistik, ürün, hizmet ve insan gibi kaynakların, ihtiyaç duyulan yerde ve istenen zamanda temin edilmesi için bir araç olarak tanımlanabilir. Herhangi bir pazarlama veya üretim organizasyonunun lojistik destek olmadan başarılması çok zordur. Lojistik, nakliye ve depolama olarak tanımlayabiliriz. Lojistik hammaddenin işletilmesi ve ihtiyaçların mümkün olan en düşük maliyetle karşılanarak işin bitirilmesidir. 

Lojistik "Kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere her türlü ürünün, hizmetin ve bilgi akışının çıkış noktasından varış noktasına kadar taşınmasının etkili ve verimli bir biçimde planlanması ve uygulanması" olarak da tanımlanabilir. 

Lojistik, askerlerin ihtiyaçlarının kendileri tarafından karşılanması sürecinden, doğmuş bir oluşum ve bu temel oluşumdan yola çıkarak çok daha ileri seviyelere gidilmiştir.  

Bu bilgiler ışığında Turan Lojistik nakliye ve depolama konusunda alanında lider bir firmadır. Firmamız nakliye konusunda, ürün gurubuna göre her türlü ürünü ulaştırılacağı yere, uzman kadro ve araçlarla ulaştırabilecek teçhizata sahiptir. Bu konuda oldukça iddialıdır.  

Turan lojistik, ürünlerinizin çeşitliliğine göre açık ve kapalı depolama alanına sahiptir. Ürünlerinizin kapalı ortamda saklanmasına olanak sağlayan 1000 m² kapalı deposu hizmetinize hazırdır. Bunun yanında 500 m² açık depomuz ise, açık havada depolanmasına mani olmayacak ürünlerin, hassasiyet ve güvenle saklanacağı depomuz hizmetinizdedir 

Turan lojistik olarak firmamız, konusunda uzman kadrosu ve size hizmeti ve kaliteyi ön plana çıkartarak depolama konusunda, ulaştırma konusunda en kaliteli hizmeti vermeye hazırdır.  

  

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret30436